Genelecin kaiutinparit luovutettiin seuran Fair Play-pelaajalle ja junnupassien arvonnan voittajalle
Julkaistu: 20.12.2022 20.00

Genelecin kaiutinparit luovutettiin seuran Fair Play-pelaajalle ja junnupassien arvonnan voittajalle

Tiistai-iltana luovutettiin Genelecin kaiutinparit seuran vuoden 2022 Fair Play-pelaajalle, sekä viisi leimaa junnupassiin edustusjoukkueen kesän kotiotteluista keränneiden kesken suoritettiin arvonta.

Fair Play-pelaaja kunnioittaa itse peliä, mutta myös valmentajaa, pelikaveria, vastustajaa, sekä erotuomaria. Vaikka kesän otteluissa ajoittain kamppaillaan kovastikin pallosta, niin itse pelin pitää olla rehtiä, rehellistä ja kaikkia kunnioittavaa.

Seuran junioreille annettiin kesäksi jokaiselle junnupassi, johon he saivat leiman saavuttuaan Sankariniemelle edustusjoukkueen otteluun. Junioreita toivotaan ensi kesänäkin kotiotteluihin, sillä se luo yhteisöllisyyttä ja pelaajat oppivat samalla myös näkemällä läheltä itse peliä.

Kauden 2022 koko seuran Fair Play -pelaajana palkittiin C 14 -junioreiden Eemeli Turunen ja junnupassien joukosta arvonnan voittajaksi valikoitui D 12 -junioreiden Juho Jauhiainen.

Onnittelut voittajille!

PK-37:n ja Genelec:n pitkäaikainen yhteistyö jatkuu edelleen myös kaudella 2022-2023.Pallo-Kerho 37 ry                                                  

Postiosoite: PL 79, 74101 Iisalmi

Toimisto: Sankarinkatu 9 A, Iisalmi

Puhelin: 044 - 37 37 370

E-mail: pk-37@pk-37.fi


Aidosti yläsavolainen - Ylpeästi iisalmelainen